Recenzja Katarzyny Pachelskiej

http://katowice.naszemiasto.pl/serwisy/co_warto_przeczytac/powiesc_obyczajowa/532620,przygody-fryzjerki,id,t.html

Całkiem sympatyczna i niegłupia, nieduża książka, w sam raz na leżak. Alicja, główna bohaterka powieści Natalii Rogińskiej, jest fryzjerką, z zawodu i z powołania. Jej nieduży biznes nieźle funkcjonuje, ale za to życie prywatne jest do bani.

Odkąd dla rzutkiej bizneswoman z Warszawy rzucił ją mąż, nie spotykała się z nikim. Abstynencja uczuciowa i seksualna zaczyna jej coraz bardziej doskwierać. W dodatku trójka jej dzieci dostarcza jej tylu wrażeń, że praca w salonie fryzjerskim jest dla niej odpoczynkiem.

Najstarszy syn, student medycyny, właśnie oblał egzamin z ginekologii, ale za to poznał piękną dziewczynę, z którą chce się żenić.

Średnia córka przeżywa nawrócenie religijne, co jednak nie przeszkadza jej w pielęgnowaniu związku ze starszym od siebie filozofem. Najmłodsza latorośl za to przechodzi typowy dla nastolatki okres buntu.

A kiedy na jej fotelu w salonie zasiada brzydki jak troll gość, który wyraźnie się do niej zaleca, Alicja już nie wie, czy śmiać się, czy płakać. My za to się śmiejemy.

Dodaj komentarz