Recenzja na www.cyrysia.blogspot.com

Zapach niespełnionych marzeń…

Natalia Rogińska
MACIEJKA

Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z twórczością Natalii Rogińskiej, dlatego  byłam ogromnie ciekawa jej stylu pisarskiego. Autorka jest młodym lekarzem i dyplomowanym psychologiem. W wolnych chwilach uwielbia pisać, czego dowodem są książki ,,Alicja’’ oraz ,,Gruba’’. Teraz  światło dzienne  ujrzało  najnowsze dzieło Natalii Rogińskiej pt. ,,Maciejka’’ wydana przez wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Główną bohaterką powieści jest trzydziestosiedmioletnia Karolina, pracująca jako pielęgniarka w pobliskim szpitalu. Będąc jeszcze na studiach, podczas pisania pracy magisterskiej, zakochała się szaleńczo w swoim promotorze- Macieju Kownackim. Ich romans może miałby szansę na poważniejszy związek, gdyby nie fakt, że profesor był żonaty i miał dwójkę dzieci.

Miłosny zawód spowodował, iż mimo upływu lat Karolina nie potrafi zapomnieć o byłym promotorze (który obecnie jest Ministrem Zdrowia) w wyniku czego dziewczyna prowadzi życie singielki. Nie oznacza to jednak, że żyje jak pustelnica, wręcz przeciwnie często zawiera przygodne znajomości, opisując w pamiętniku  swe seksualne życie w telegraficznych skrótach ,, Numer 20- technik radiologiczny. Zachowywał się tak, jakby nie wiedział, co się robi z nagą kobietą. ; Numer 21- Tomek. Cacy ciało, mózgu mało. ; Numer 23- Irek. Z wielką głową, więc ciężko by się rodziło jego dzieci”.

Pozornie mogłoby się zdawać, że Karolina jest szczęśliwa, mając w miarę dobrą pracę, grono przyjaciółek i całą masę przelotnych romansów. Nic bardziej mylnego. Dziewczyna czuje się samotna, gdyż jak każda prawie kobieta, w głębi duszy marzy o ustatkowaniu się i założeniu rodziny, ale ciągłe porównywanie każdego potencjalnego kandydata na męża do Macieja Kownackiego, kończy się na niekorzyść adoratora.

Niespodziewanie nadarza się okazja, aby stanąć oko w oko z obecnym Ministrem Zdrowia i zemścić się za złamane serce. Czy Karolina skorzysta z tej możliwości? Przekonajcie się sami, tym bardziej, że to nie koniec życiowych problemów bohaterki. Czekają  na nią jeszcze większe wyzwania. Sprawdźcie jakie.

Po przeczytaniu ,,Maciejki’’ mam  trochę mieszane uczucia a to dlatego, że pierwszy raz spotkałam się z tak wesołym, przezabawnym stylem pisarskim. Uśmiech, praktycznie przez cały okres czytania nie schodził mi z twarzy. Autorka w bardzo żywy sposób opisała główną bohaterkę, że ma się swoiste wyobrażenie, jakby była to nasza najlepsza, zwariowana koleżanka.

Książkę czyta się bardzo lekko, szybko i przyjemnie. Mogę ją polecić każdemu, szczególnie tym osobom co nie lubią, bądź boją się czytać. Jestem przekonana, że po zaznajomieniu się z tą powieścią zmienią zdanie, że książki są trudne, skomplikowane czy ,,ciężkie’’.

,,Maciejka’’ dostarczy wam dużo relaksu, odprężenia i frywolnego humoru. Chcesz poprawić sobie samopoczucie? Kup powieść Natalii Rogińskiej i zafunduj umysłowi dużą dawkę odprężenia, po ciężkim przebytym dniu.

http://cyrysia.blogspot.com/2011/04/zapach-niespenionych-marzen.html

Dodaj komentarz